Milliyet yazarı: İddia doğruysa Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu, Özgür Özel’i devirmek için harekete geçecek

Milliyet yazarı Özay Şendir, köşe yazısında Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın bir ismin gazetecilere  “bayramdan sonra Kılıçdardoğlu’nun Ekrem İmamoğlu’nun ziyaretini kabul edeceği” şeklinde kulis bilgisi verdiğini iddia etti . Kaynağın “Kemal Bey de, Ekrem İmamoğlu da partinin gidişatından rahatsız.” dediğini savunan Şendir, ” İddia doğruysa Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, Özgür Özel’i devirmek için harekete geçecekler.” dedi.

Şendir’in “Özgür Özel’i devireceklermiş…” başlıklı köşe yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Tam 47 yıl sonra bir seçimde CHP sandıktan birinci parti olarak çıktı ve şimdi iddia doğruysa Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, Özgür Özel’i devirmek için harekete geçecekler. 

Ekrem İmamoğlu’nun bu tuzağa düşeceğini sanmıyorum ama Kılıçdaroğlu’yla görüşmeye gittiği an tüm tartışmaların önünü açacağını da hesap etmeli. 

Bugüne kadar tek bir çay üreticisi mitingi yapmamış Kılıçdaroğlu şimdi o mitingi yapan Özel’i yeterince muhalif olmamakla mı suçluyor?  Kimse Kılıçdaroğlu’na fikir ya da eleştirilerini dile getirme deme hakkına sahip değil, eski bir genel başkan olarak itirazlarını elbette dile getirebilir ama bu gölge boksu yöntemi garip. 

İlkeli bir siyaset için Özel’in neyi eksik yaptığını, nerede muhalefet etmekten vazgeçtiğini, nerede iktidarın dümen suyuna girdiğini söylemeli Kılıçdaroğlu, yoksa sandıktan birinci çıkmış bir partinin ‘gidişatından memnun değilim’ diyerek ortaya çıkmak, havayı bulandırmak CHP’ye bir fayda sağlamaz. (…)

Madem CHP tabanı Kılıçdaroğlu’nu bu kadar özlüyor, CHP’nin kazandığı başarının mimarı Kılıçdaroğlu, o olmazsa olmuyor, o zaman Kemal Bey, ayrı bir ofis kurmakla yetinmeyip ayrı bir parti kursun DEM’i de yanına alıp, iktidara yürüsün diyeceğim hayatta yapmaz zira orada çantada keklik olarak gördüğü CHP oyları ve ‘Tıpış tıpış gidip oy verecekler’ dediği CHP seçmeni yok. (…) 

Kılıçdaroğlu, bu CHP seçim kazansa da birbirini yemekten ülkeyi yönetemez inanışını haklı çıkaracak adımlar atıyor ve bunu partisi için yaptığını gösteren bir bulgu da yok. 

CHP için büyük ve yakın tehlike aslında tam olarak bu… “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x